Posted by marian.jasenovec@eltras.sk on September - 25 - 2015 | Comments Off on Vďakyvzdanie za úrodu / Hálát adtunk a termésért

150927 005V posledný septembrový týždeň sa konal 9. ročník Výstavy ovocia zeleniny a kvetov v Hrubom Šúre, ktorá sa začala požehnaním plodov zeme. V rámci výstavy v nedeľu 27. septembra bola obetovaná svätá omša z vďaky za úrodu. Na svätej omši už tradične spolu s obetnými darmi prinášali k oltáru plody zeme predstavitelia miestnych záhradkárov a vedenia obce.

Szeptember utolsó hétvégéjén rendezték meg a hegysúri gyümölcs-, zöldség és virágkiállítás kilencedik évfolyamát, amely már hagyományosan a termés megáldásával kezdődött. A kiállítás második napján, vasárnap az idén is hálaadó szentmisén vehettünk részt. Az áldozati adományokkal együtt ilyenkor a föld terméseit is fölajánljuk, s azokat a helyi kiskertészek szervezetének és a falu vezetésének tagjai viszik az oltárhoz.

Gujber Zsuzsa