Posted by marian.jasenovec@eltras.sk on August - 20 - 2015 | Comments Off on Sviatok sv. Štefana / Szent István királyra emlékeztünk

150820 02120. augusta 2015 bola sv. omša v Hrubom Šúre obetovaná z úcty k prvému maďarskému kráľovi, sv. Štefanovi, ktorý svoje kráľovstvo pred viac ako tisíc rokmi postavil na skale – viere v Krista. Celebrantom slávnostnej sv. omše bol novokňaz Csaba Mikus, senecký kaplán, ktorý vo svojej homílii zdôraznil dôležitosť príkladu. Sv. Štefan je pre nás dobrým príkladom, aby sme sa aj my snažili postaviť naše životy na evanjeliovej skale.

Augusztus 20-án mi, hegysúri hívek is megemlékeztünk első szent királyunkról. Az ünnepi szentmise főcelebránsa Mikus Csaba újmisés szenci káplán volt, aki három társa (egy szerpap és két kispap) kíséretében érkezett, még inkább emelve az ünnep fényét. A szentmise elején Gajdoš Pál plébános atya üdvözölte Csaba atyát és társait. A prédikációban a példa fontosságáról volt szó. Szent István király jó példaként áll előttünk, mert sziklaalapra, a keresztény hitre építette országát. Ennek jeleként áll minden magyar ember előtt a királyi koronánkon lévő kicsi kereszt. Ez a kereszt legyen az a szilárd alap, amelyre mi is építjük házunkat: életünket – hangsúlyozta Csaba atya –, s akkor majd nem kell tartanunk sem esőtől, sem széltől, sem egyéb veszélyektől.

Az első szent királyunk tiszteletére hálából bemutatott szentmisén szép számban vettek részt a hívők, hiszen, ahogy Pali atya mondta, van miért hálát adnunk. Jelen voltak a Csemadok helyi alapszervezetének tagjai, s nem csak katolikusok, hiszen István király példája minden (magyar) ember számára követendő.

GZs