Posted by marian.jasenovec@eltras.sk on November - 16 - 2014 | Comments Off on Skautské narodeniny / Cserkészcsapatunk „születésnapja“

DSC03266Ďalší rok za nami

Aj tento rok náš 11. skautský oddiel sv. Imricha oslavoval svoje narodeniny. 23. výročie oddielu, ktorý založil Mons. Ladislav Paxy v našej farnosti.

Po prípravách a dohadoch sme sa rozhodli osláviť túto udalosť 16. novembra 2014 v kultúrnom dome v Kostolnej pri Dunaji. Zišli sa tu skauti, rodičia a priatelia z Kostolnej pri Dunaji a z Hrubého Šúra.

Naše stretnutie začalo slávnostným odovzdávaním šatiek našim malým skautom. Po oficiálnej časti prišla tá zábavnejšia časť večera. Kultúrny program zahájili Dóri Szűcs a Dávid Kiss (HU), ktorí nám predviedli svoje hudobné nadanie, a to spevom a hrou na gitare a husliach. Nielen, že sme si s nimi zaspievali, ale aj zatancovali. Po tejto kultúrnej vložke prišli na rad súťaže. Boli sme rozdelení do skupín a museli sme splniť rôzne úlohy, ktoré nám Tibor s Márkom pripravili. V každej úlohe nesmela chýbať voda, a tak niet divu, že niektorí z nás skončili mokrí. Nielen súťaže, ale aj ľudové hry obohatili náš program.  Na záver sme rozdelili deti do troch skupín, ktoré sa po určitých intervaloch striedali na stanoviskách ako napríklad: pochodovanie, hry a výroba tučniakov.

Počas celého večera sme mali pripravené občerstvenie, ktoré sme si doniesli.

Touto cestou by som sa chcela poďakovať p. Gitke Orošovej, p. Márii Baráthovej a p. Marte Szakállovej za pomoc a taktiež všetkým vedúcim, ktorí sa podujali na tejto udalosti.

Silvia Leczkiová

A 11. sz. Szent Imre Cserkészcsapat ismét megünnepelte megalakulásának évfordulóját. Az idén 23 éve annak, hogy Mons. Paxy László atya megalapította.

A rendezvényre 2014. november 16-án került sor az egyházfai kultúrházban az egyházfai és hegysúri cserkészek, szülők és barátok jelenlétében.

A találkozó elején kiscserkészeink ünnepélyes keretek közt átvehették nyakkendőiket. A hivatalos részt szórakoztató műsor követte. A kultúrműsort a magyarországi Szűcs Dóri és Kiss Dávid nyitották meg énekkel, valamint gitár- és hegedűjátékkal. Nemcsak együtt énekeltünk velük, hanem táncra is perdültünk. Majd különféle játékos vetélkedők következtek. Csoportokban kellett a Tibi és Márk által elkészített feladatokat megoldanunk. Egyik feladatból sem hiányozhatott a víz, így nem csoda, hogy némelyek csuromvizesek lettek. A programot népi játékok is tarkították. Végül három csoportra osztottuk a gyerekeket, hogy különféle állomásokon váltakozzanak (menetelés, játékok és pingvinkészítés).

Az est folyamán rendelkezésünkre álló frissítőt otthonról hoztuk.

Ezúton szeretnék köszönetet mondani Oroš Gita, Baráth Mária és Szakáll Márta néniknek a segítségért és minden vezetőnek, akik részt vettek ennek a rendezvénynek az megszervezésében.