farnosť Kostolná pri Dunaji

Rímsko-katolícka cirkev

Posted by marian.jasenovec@eltras.sk on August - 30 - 2015 | Comments Off on S mladými v Ríme / A fiatalokkal Rómában

P1050467Na začiatku roka by mi ani nenapadlo, že by som sa tento rok dostala so svojou dcérou a jej kamarátkou do Ríma. Opak sa stal pravdou… Náš pán farár si aj so svojim spolužiakom, otcom Marekom, pripravil púť pre birmovancov, no keďže sa veľmi nemali k činu, uvoľnilo sa miesto aj pre mňa.

Odchod sa uskutočnil 23.8. o 10:30. Prvou zastávkou sa stali Benátky, kde sme absolvovali jednosmernú plavbu loďou. Späť sme sa vracali krásnymi úzkymi uličkami. V pondelok ráno sme sa zastavili v meste Assisi, kde naši kňazi odslúžili prvú omšu v bazilike Panny Márie Anjelskej. Po niekoľkých hodinách prechádzania sa mestom a obdivovania kostolov sme pokračovali v ceste smerom do Ríma. V Ríme nás náš pán farár oboznámil s krásnymi pamiatkami. Naši birmovanci získali neskutočné množstvo informácií, vedomostí a krásnych zážitkov.

Návšteva Vatikánu a vatikánskych záhrad s pátrom Tomášom nás veľmi potešila, nie všetci majú to šťastie sa tam dostať. V stredu sme sa zúčastnili na audiencii s pápežom Františkom. Popoludnie sme strávili pri mori. Vo štvrtok sme navštívili Colosseum, a neskôr sme po dlhých dňoch behania za pánom farárom dostali niekoľko hodín voľna. V piatok sme sa po ceste domov stavili v Orviete. Počas tohto týždňa sme sa zoznámili s partiou mladých ľudí, s ktorými sme si veľmi sadli. Ešte raz, veľmi pekne ďakujeme za tento neskutočný týždeň!

Miriam Kissová

 

Fotky / Fényképek

 

Az év elején még eszembe sem jutott volna, hogy az idén eljutok a lányommal és a barátnőjével Rómába. Plébános urunk és volt évfolyamtársa, Marek atya zarándoklatot szerveztek a bérmálkozóknak, mivel azonban nem volt nagy az érdeklődés, maradt hely a számomra is.

Augusztus 23-án indultunk, s első állomásként Velencét látogattuk meg, s hajókázhattunk is egyet. Majd Assisi következett, ahol lelkiatyáink szentmisét szolgáltak. A város megtekintése után folytattuk utunkat Rómába, ahol plébános urunk gyönyörű műemlékekkel, nevezetességekkel ismertetett meg. Bérmálkozóink hihetetlen mennyiségű információt szívhattak magukba, s rengeteg csodálatos élménnyel gazdagodtak.

Meglátogattuk a Vatikánt, s Tamás atyának köszönhetően azon szerencsések közé kerültünk, akik a Vatikáni Kertekbe is bejutottak. Szerdán részt vettünk Ferenc pápa audienciáján, délután pedig a tengernél időztünk. Meglátogattuk a Colosseumot, majd a sok rohanás után pár órányi szabadot is kaptunk. Hazafelé megálltunk Orvietóban. A hét folyamán volt alkalmunk megismerkedni a fiatalok egy csoportjával, akikkel jól megértettük egymást. Köszönjük ezt a hihetetlen élményekkel teli hetet!

Comments are closed.