Posted by marian.jasenovec@eltras.sk on Február - 2 - 2016 | Comments Off on Rozlúčili sme sa s pánom organistom / Id. Nagy József kántor emlékére

Józsibácsi_kép„Spievajte žalmy, chválospevy a duchovné piesne“ (Ef 5,19)

Práve týmito slovami z Písma môžeme charakterizovať život pána organistu Jozefa Nagya st., ktorého si pán Boh povolal 11. januára 2016 v 77. roku života. Pán Nagy pôsobil ako organista počas pol storočia v kaplnke Hrubom Šúre. Rozlúčiť sme sa s ním mohli v mieste jeho pôsobenia, v Kaplnke Najsvätejšej Trojice, odkiaľ sme ho za účasti duchovných otcov Pavla Gajdoša a Eugena Matusa odprevadili na miestny cintorín. Nech odpočíva v pokoji!

„Énekeljetek zsoltárt, himnuszt és szent énekeket” (Ef 5, 19)

Nagy József 1939–2016

Ezt tette fél évszázadon keresztül id. Nagy József kántor úr, akinek éneke és játéka hegysúri szentmisék szinte elválaszthatatlan részévé vált. Józsi bácsi már a régi kápolnában is kántorkodott (amelyet 1968-ban bontottak le), mikor még csak litániákra gyűltek össze a faluban a hívek, mivel szentmise csak a plébániatemplomban volt. Kántorkodott, ameddig csak tehette, a stafétát az új évezred első éveiben adta át a fiatalabb generációnak. Kitartó és alázatos szolgálatával példaként állhatott minden templomi szolgálatot vállaló előtt. Ezért fogadtuk szomorúan a hírt, hogy az új év elején, 2016. január 11-én, életének 77. esztendejében, befejezte földi pályafutását. Január 14-én vehettek tőle búcsút a hívek, falubeliek, ismerősök, rokonok s kísérhették el utolsó földi útján Gajdoš Pál és Matus Jenő lelkiatyák segédletével a kápolnából, ahol oly sokáig tevékenykedett, a helyi temetőbe. Reméljük, most már az örök hazában folytathatja szolgálatát, s énekével közvetlenül dicsőítheti a mennyei Atyát.

Gujber Zsuzsanna