farnosť Kostolná pri Dunaji

Rímsko-katolícka cirkev

Posted by marian.jasenovec@eltras.sk on May - 22 - 2017 | Comments Off on Púť detí v Marianke

Po vyhlásení diecéznej púte pre deti do Marianky sa veľa detí začalo modliť za počasie a dobrý úžitok z duchovnej púte. Táto sa uskutočnila 20. mája 2017 na pútnickom mieste v Marianke pri Bratislave.

Začať putovať sa mohlo z Rače v Bratislave alebo zo Stupavy. Asi tak o 9:45 sme začali putovať s našimi malými deťmi zo Stupavy. Spolu s rodinou Šiškovou a Šillovou. Celá cesta prebehla veľmi rýchlo, k čomu sa nie malou príčinou zaslúžila modlitba svätého ruženca, ktorú sme sa po ceste spolu modlili ako deti, tak aj dospelí.

Keď sme dorazili do Marianky, organizátori spolu s kňazom otcom Tomášom Kramplom nás srdečne privítali a osviežili čerstvými jahodami. Nasledovali veľmi zaujímavé a najmä poučné scénky o životoch svätých, najmä o Fatime a zázrakoch v Marianke, ktoré boli prednášané scénkou alebo prednesom. Veľmi poučné nielen pre deti, ale hlavne aj pre dospelých. Po absolvovaní stanovíšť a zaslúženom oddychu nasledovalo ďalšie osvieženie, tentoraz v podobe slávnostnej svätej omše, ktorej hlavným celebrantom bol arcibiskup pre bratislavskú diecézu Mons. Stanislav Zvolenský. Veľmi nás povzbudil svojou homíliou o modlitbe a jej obrovskej sile, a hlavne o sile modlitby detí. Menšie deti to síce prespali, ale veríme, že príde čas, kedy pochopia jeho slová 🙂

Veľmi pekne ďakujeme organizátorom a aj nášmu farskému kňazovi Palimu Gajdošovi, ktorý nás povzbudil k účasti na tejto skvelej púti, ktorá sa niesla v mene „Púť Detí“.

Tešíme sa na ďalší ročník 🙂

Fotky:

Comments are closed.