farnosť Kostolná pri Dunaji

Rímsko-katolícka cirkev

Posted by Peter Sládeček on júl - 4 - 2020 | Komentáre vypnuté na Oznam k svätým omšiam 5.7.2020

Milí priatelia, azda každý z nás sa teší na svoje narodeniny. A tešíme sa na oslavu narodenín našich drahých. V túto nedeľu, 5. júla, je slávnosťou nás všetkých, veď oslavujeme narodeniny viery na našom území.

K dedičstvu svätých vierozvestov sme sa na Slovensku prihlásili aj v preambule Ústavy SR. Čo je ovocím svätého Cyrila a Metoda pre nás? Z historických artefaktov sem patrí vystavanie nádherných kostolov, výtvarné umenie ikon, a tiež zrod rozličných písomností nevyčísliteľnej hodnoty. Ale je to aj nehmatateľné dedičstvo, kresťanský spôsob života. Samotné slovo kultúra je odvedené od kultu, teda náboženstva, no a skutočne, keby sa odstránili všetky kresťanské pamiatky, čo kultúrne by nám tu ostalo?! Ježiš nás v evanjeliu priamo vyzýva, aby sme „zachovali všetko“, čo nám prikázal. (porov. Mt 28,19) Dostali sme veľký poklad a záleží len na nás, či si ho uchránime pre šťastnú budúcnosť rodín a ľudstva!

P O Z V Á N K A !
Sväté omše bude v Kostolnej spevom tentoraz sprevádzať aj operný (nevidiaci) spevák, maestro Maroš Banga, ktorý pridá po svätých omšiach (9:30 maďarsky a 11:00 slovensky) aj krátky koncert. Začujeme spolu diela hudobných velikánov Andrea Boccelliho, Karola Duchoň ďalších.
Príďte sa duchovne posilniť a povzbudiť. Parkovanie na farskom dvore od cesty na Kráľovú je zabezpečené. Čakáme vás.

S úctou,
Pavol Gajdoš, farár.

Comments are closed.