farnosť Kostolná pri Dunaji

Rímsko-katolícka cirkev

Posted by Pali Gajdos on jún - 28 - 2020 | Komentáre vypnuté na Oznam k svätým omšiam 28.6.2020

Nekompromisná náročnosť Ježišovho nasledovania sa ukazuje aj dnes. Ježiš nás vyzýva, aby sme mu dali prednosť pred všetkým. „Kto miluje otca, matku, syna, alebo dcéru viac ako mňa, nie je má hoden.“ (porov. Mt 10, 37) Nepreháňa to Ježiš? Nie je to už priveľa?

Je dôležité správne pochopiť jeho požiadavku, že nás nechce trhať od našich rodín. Ak ale bude v rebríčku našich hodnôt na prvom mieste On, tak potom všetko ostatné bude na správnom mieste. Všetkých ľudí, aj tých pre nás najdrahších, milujme v Ňom a pre Neho a to bude veľkým obohatením pre nás i našich blízkych.

Sväté omše sú v Kostolnej dnes 28. júna vonku na farskom dvore. (9:30 v maďarskom a 11:00 v slovenskom jazyku). Kto sa obáva ostrého slnka, alebo tepla a uprednostní chládok a tôň Pánovho domu, bude môcť prežiť celú svätú omšu v ozvučenom chráme.

V slovenskom jazyku bude „rodinná svätá omša“ k záveru školského roka, tzv. TE DEUM, ktorou sa poďakujeme za všetky milosti a dary, ktorých sa nám dostalo. Napríklad aj zato, že sa v utorok na detskom ihrisku v Hrubom Šúre nikomu nič nestalo, keď sa po zhruba 50 rokoch prepadla 100 kubíková žumpa, hoci krátko predtým sa na samotnom mieste hrali deti z celej škôlky… Ufff. Áno. A čo všetko ešte nevieme… Pred čím všetkým sme boli uchránení… Máme začo ďakovať. Príďme, spoločne oslávme Boha za všetky jeho dobrodenia.

Deti budú prinášať obetné dary, na plné hrdlo zaspieva a zahraje náš spevácky zbor. Parkovanie na farskej záhrade od cesty na Kráľovú a toaleta pri kostole je už samozrejmosťou.

Tešíme sa na vás.
Pavol Gajdoš, váš farár

Comments are closed.