farnosť Kostolná pri Dunaji

Rímsko-katolícka cirkev

Posted by Pali Gajdos on jún - 14 - 2020 | Komentáre vypnuté na Oznam k svätým omšiam 14.6.2020

Milí priatelia, aj v dnešnom evanjeliu sa nám Ježiš prihovára: „Žatva je veľká, ale robotníkov málo. Proste Pána žatvy, aby poslal robotníkov na svoju žatvu“ (Mt 9,37-38).

Je zaujímavé, že človek poväčšine túži po tom čo nemá a to čo je mu dané, berie ako niečo normálne, niečo čo tu skrátka musí byť. Neuvedomujeme si častokrát, že aj v tom, či budeme mať, alebo nebudeme mať kňazov je milosť, ktorú nám Boh môže a nemusí dať. Každý z nás potrebuje kňaza, i kňaz kňaza. Akých si vymodlíme, vyprosíme, takých budeme mať.

Podľa posledných usmernení v kostoloch už nie je potrebné dodržiavať odstupy, avšak rúška v interiéri sú stále v platnosti. Aj keď sväté omše budú dnes v Kostolnej vo vnútri chrámu (9:30 maďarsky, 11:00 slovensky – asi dnes trošku s meškaním), pre tých, ktorí sa cítia bezpečnejšie na voľnom priestranstve, je nachystaných viac ako 20 lavičiek vonku pred hlavným vchodom.

Procesia so Sviatosťou Oltárnou je na pláne už od 10:15. PRÍĎTE PROSÍM už aj na procesiu a vyjadrime spoločne radosť z prítomnosti Ježiša medzi nami. Deťom môžete nachystať do košíkov lupienky z kvietkov. Hneď po skončení procesie bude pokračovať svätá omša v slovenskom jazyku. Parkovanie je pre vás vo dvore odzadu od Kráľovej zabezpečené.

Tešíme sa na vás! PRÍĎTE!
Pavol Gajdoš, váš farár

Comments are closed.