Posted by marian.jasenovec@eltras.sk on Jún - 28 - 2015 | Comments Off on Novokňaz Dávid Kollárik v Hrubom Šúre / Újmisés áldásban részesültünk

ob1V nedeľu 28. júna 2015 veriaci v Hrubom Šúre dostali novokňazské požehnanie od Dávida Kollárika, rodáka zo Senca, ktorý bol hlavným celebrantom sv. omše.

Június 28-án, vasárnap kellemes meglepetésben volt részük a hegysúri híveknek, ugyanis ellátogatott közénk a szenci Kollárik Dávid újmisés lelkiatya, hogy bemutassa a legszentebb áldozatot. Homíliájában a Jairus leányának feltámasztásáról szóló aznapi evangéliumi részlet magyarázatát hallhattuk, melyet hitünk központi elemének, Krisztus feltámadásának összefüggésében vizsgált. A szentmise végén a hívek és Gajdoš Pál plébános atya köszönetet mondtak az új lelkipásztornak, hogy eljött közénk, Dávid atya pedig felhívta a figyelmet arra, hogy milyen égető szükség van a hívek imájára magyar papokért. Az új lelkiatya végül újmisés áldásában részesítette a jelenlévőket.

Istennek legyen hála Dávid atyáért, hiszen nem mindennapi dolog, hogy a környéken magyar papi hivatás szülessen.

GZs