Posted by marian.jasenovec@eltras.sk on December - 20 - 2015 | Comments Off on Jasličková pobožnosť 2015 / Betlehemes játék

Screen Shot 2016-02-25 at 11.10.27 PMNarodenie bábätka je veľká a radostná udalosť. Narodenie bábätka Ježiška je krásna príležitosť na oslavu spevom, lebo ako sa hovorí, kto spieva, modlí sa dvojnásobne. V našej farnosti nám členovia detského spevokolu pripravili program Jasličkovej pobožnosti. Deti si tak skrášlili obdobie adventu, kedy sa pravidelne stretávali v pastoračnom centre pod farou a nacvičovali tradičné koledy a vinše. Prvýkrát vystúpili na detskej omši v kaplnke v Hrubom Šúre 16. decembra a druhýkrát 9. januára v kostole v Kostolnej pri Dunaji. Krásne predstavenie, v ktorom deti vyrozprávali príbeh narodenia Ježiša Krista podčiarklo radostnú vianočnú atmosféru. Ich výkon ocenili potleskom nielen rodičia, ale všetci prítomní. Na záver účinkujúcim poďakoval p. farár a nezabudol priložiť aj sladkú odmenu J.

mb

Egy kisbaba születése mindig örömteli esemény, főként, ha a kis Jézus születéséről van szó. Kitűnő alkalom ez az énekszóval való ünneplésre, hiszen, aki énekel, kétszer imádkozik. Ez alkalomból a plébániaközségünkben működő gyermekénekkar tagjai betlehemes játékkal készültek. Így tették még szebbé az adventi várakozás időszakát, amikor is rendszeresen találkoztak a pasztorációs központban, hogy begyakorolják a hagyományos karácsonyi énekeket. Először december 16-án mutatták be műsorukat a hegysúri kápolnában, majd január 9-én Egyházfán is felléptek. A gyönyörű előadás, melyben a gyerekek felelevenítették Jézus Krisztus születésének történetét, hangsúlyosabbá tette az örömteli karácsonyi hangulatot. Teljesítményüket tapssal jutalmazták szülők és jelenlévők egyaránt. Végül a plébános úr is köszönetet mondott a szereplőknek, akiket édes jutalommal ajándékozott meg.