farnosť Kostolná pri Dunaji

Rímsko-katolícka cirkev

Posted by marian.jasenovec@eltras.sk on August - 20 - 2017 | Comments Off on Hrdí na rodinu

Občas sa v médiách vyskytnú výsledky rôznych ankiet, ktoré skúmajú spoločnosť – napr. na čo sú ľudia hrdí. Časy, keď ľudia boli hrdí na predstaviteľov štátu, ktorí boli neraz hrdinami, bojovníkmi za práva slabších, či podporovali rodinu sú už dávno preč. Dnes nám, žiaľ, vládne bezohľadná skupinka podnikateľov, ktorí sa hrajú na ľudomilov, ale v skutočnosti systematicky likvidujú to najdôležitejšie v našom štáte.

Likvidujú rodinu. Povedať nahlas, že sme hrdí na rodinu, že otec a matka sú to najlepšie, čo môže dieťa mať – je považované za diskrimináciu „menšín“ (tie úvodzovky sú preto, lebo taký pojem neexistuje – je to len nesprávne používanie pojmov).

To, že nám záleží na rodine, na ktorej sa tisícročia budovala spoločnosť na každom kontinente, prišli vyjadriť naši farníci 19. augusta do Bratislavy. Neodradila ich ani posmešná kampaň TV Markíza, ktorá odhadovala účasť na deväť ľudí, a ani dážď počas samotného pochodu.

Rodina znamená bezpodmienečnú jednotu v rôznosti. Je to obetavá láska v praxi, sebectvo tam nemá miesto. Rodina je najlepším miestom pre rozvoj človeka – zdravého aj chorého. Rodina je viac ako zjednotenie skupiny osôb. Toto sú úplne samozrejmé veci, ktoré v minulosti nikto nepotreboval objasňovať. Žiaľ aj dnes musia prísť malé deti, aby vykríkli do davu „cisár je nahý“.

Oni mali túto odvahu a ozvali sa, aby sa spoločnosť spamätala a začala konečne podporovať rodiny s deťmi – nielen morálne, ale aj finančne.

Sme hrdí na rodinu. Svojou účasťou aj naša farnosť podporila budovanie lepšej spoločnosti. Dúfame, že nabudúce sa pridáte. Na povzbudenie nech je nám výrok známeho indického mysliteľa a duchovného vodcu Mahátmá Ghándího, ktorý povedal: „Najprv Ťa budú ignorovať, potom sa Ti budú smiať, potom s Tebou budú bojovať, a potom vyhráš.“

Fotky

Martin Šiška,

Hrubý Šúr

Comments are closed.